ІІ. Робота з випереджальним домашнім завданням

Урок №7.

ЛІНІЙНЕ РІВНЯННЯ З ОДНІЄЮ ЗМІННОЮ

Мета: систематизувати знання учнів про види і способи розв’язування рівнянь з однією змінною, що зводяться до лінійних; відпрацювати навички застосовувати ці знання на практиці.

Тип уроку: засвоєння навичок, діагностика засвоєння.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

Оскільки № 1 (1, 2, 3, 5, 6) домашнього завдання є вправою на закріплення вмінь, отриманих на попередньому уроці, достатньо перевірити відповіді до вправ (у слабких учнів вибірково беремо зошити на перевірку).

Розв’язання і відповіді до № 1 (1, 2, 3, 5, 6) домашнього завдання

1) ; або . Відповідь. 4; –1.

2) ; ; або . Відповідь. 1; 0.

3) ; ; ; або . Відповідь. –2; –6.

5) ; ; ; ; .

Відповідь: –8.

6) ; ; ; ; ; . Відповідь. 13.

ІІ. Робота з випереджальним домашнім завданням

1. На дошці записано умову рівняння № 4 і № 1–3.

4)   1) ; 2) ; 3)

Пропонуємо учням виконати роботу з порівняння цих рівнянь (див. алгоритм).

Після виконання роботи робимо висновки щодо способу розв’язування:

1) Оскільки рівняння містить змінну під знаком модуля, його треба звести до вигляду .

2) Щоб виконати п. 1) необхідно здійснити рівносильні перетворення відносно .

Тільки тоді можна зробити відповідні записи:

;

;

;

;

;

або .

Відповідь. 1; –1.

2. На дошці записано рівняння .

Перш ніж перевіряти відповіді, проведемо бесіду.

• Яке число будемо називати коренем рівняння?

• Якого виду рівняння?

• Які випадки розв’язування лінійного рівняння з однією змінною (залежно від значень і ) ви знаєте?

• Який з випадків (див. вище) неможливий?

По закінченні бесіди:

1) корінь , отже, , , ;

2) коренів немає, отже, ;

3) цей випадок неможливий (такого для даного рівняння не існує).